Firma Koczy - ponad 30 lat doświadczenia


Firma Koczy została założona przez Józefa Koczy w 1974 roku. Początkowo w formie Zakładu Modelarsko-Stolarskiego założyciel wraz ze współpracownikami wykonywał wszelkiego rodzaju modele odlewnicze.

Z początkiem lat 80-tych Józef Koczy nawiązał współpracę z klientami z Europy zachodniej. Porzucił modele zajmując się produkcją desek pod poroża. W trudnych dla eksporterów czasach "muru Berlińskiego" skutecznie ubiegał się o zezwolenie na indywidualny eksport do krajów drugiego obszaru płatniczego oraz osobiście dostarczał towar zachodnim klientom. Z biegiem lat produkcja tych elementów przybierała na skali. Zakład został rozbudowany i dostosowany do wytwarzania tego asortymentu.

W 1988 roku ze względu na brak miejsca w dotychczasowych budynkach produkcja została przeniesiona z Sośnicowic do Sierakowic. W międzyczasie Józef Koczy wykorzystując swoje kontakty zagraniczne zainteresował się produkcją mini-paletek oraz skrzynek na kartoteki. Popyt na te artykuły przerósł wszelkie oczekiwania, a produkcja przybrała charakter wielkoseryjnej.

Wprowadzenie w 1999 roku waluty EURO, stale umacniająca się złotówka, oraz silne uzależnienie dochodów w naszej firmie od przelicznika EURO/PLN, zmusiły nas do dywersyfikacji produktów jak i odbiorców. Wykorzystując posiadane maszyny, doświadczenie, oraz kwalifikacje pracowników, znaleźliśmy odbiorców w branży oświetleniowej, wytwarzając drewniane elementy lamp. Uruchomiliśmy produkcję ramek do obrazów. Otworzyliśmy się także na świadczenie usług w zakresie frezowania na centrach obróbczych znajdując stałych klientów na te właśnie usługi. Wzrosła również rola produktów z sektora budowlano - wykończeniowego, a w szczególności poręczy o przekroju kolistym, czy też rączek do szpachli.

Stosując coraz to nowsze technologie i rozwiązania podnosiliśmy jakość wytwarzanych przez nas produktów obniżając jednocześnie koszty wytworzenia. Dzięki tym zabiegom, utrzymaliśmy zatrudnienie na stałym poziomie i poprawiliśmy rentowność zakładu.

Obecnie utrzymujemy wysoki poziom dywersyfikacji produktów. Podstawą zostaje jednak branża myśliwska i podkładki pod trofea. Ciągle udoskonalamy produkcję tych elementów starając się dotrzymać kroku konkurencji, a nawet być o krok przed nimi.